Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексЗбИжЗИЙПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Коя?

Go down 
+16
Грациела Милич
Томас Мер Ридилусс
star_light
Dqvolsko^6tastie
Ginny
Рия Лоуд
hah1tyyy
Виктория Лост Блек
Бигс Дарклайтър
Елиа Риддъл
PANTERATA
firesoul
Джеръми Нейсън
Алис Бейли
Даря Амброуз
Ginny_Potter
20 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
star_light
Ученик от Слидерин
Ученик от Слидерин
star_light


Брой мнения : 123
Age : 30
Местожителство : With the eagles...The king`s of the sky..
Registration date : 28.05.2008

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeЧет Юли 30 2009, 13:21

Хах и аз преди седмица прочетох "Хамлет". Не ме грабна кой знае колко , но за 3 дена и половина я минах, щото се напънах. Сега чета "Декамерон" обаче май няма да я бъде. Много ми е трудна. Поне да бяха казали кои точно прозиведения от нея ще изучаваме че само тях да прочета. Хмм.
Иначе за хората които имат свободно време и не им пука какви книги са им дали от даскало горещо препоръчвам "Шестото клеймо" На Дан Браун. Тва е една от най-страхотните книги които съм чела. Авторът е гений. Ако сте гледали филма имайте предвид, че няма нищо общо с книгата и е пълна боза. Аз лично филма го гледах преди 2 вечери и съм потресена какъв глупак е писал сценария. "Шифърът на Леонардо" отново на Дан Браун също е велика велика велика книга , но филма е далеч по-добре представен.
Друга книга или по-скоро поредица която препоръчвам са "Денвниците на Джорджия Никълсън". Това книжле е идеално за скучните горещи дни или кога сте се опънали на хавлията на плажа или може и на басейна. Типична книга за тинейджъри пълна до горе със всевъзможен хумор. Книгата представлява възгледа към живота на едно 15 годишно момичето което живее в много смахната среда. Със шантавия си "фати", цицорестата си "мути", дразнещата й сестра Либи която постоянно изцепва някакви простоийки и котката й която е наполовина сибирски тигър (ако не се лъжа) наполовина котка на име Ангъс. Естествено това са само половината от персонажите в книгата. Тя учи в девическо училище и проблемите й са досущ като нашите просто изкривени по много забавен начин. Вече оспях да накарам 3 фр които не четат нищо по принцип прросто да се пробват със първата книга и сега само пискат, коя да заеме следващата книга. Цялата поредеица за сега са 7 книги, но май ще излизат още. Не са дебели и се чете лесно.Кой знае, някой би могъл да намери отговорите на въпростите си вътре.
Ай това е за сега, че май поста ми стана дълъг колкото някое рп... Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
Елиа Риддъл
Секретарката
Елиа Риддъл


Брой мнения : 1099
Age : 30
Местожителство : where the wind will whisper to me...Where the raindrops as they\\\'re falling tell a story...
Registration date : 26.12.2006

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeЧет Юли 30 2009, 15:07

Хъх, Диме, точно Декамерон мислех да си взема да чета сега... щото чух, че имало много секс! Laughing Пък щом има секс, не ме интересува колко е трудна... виж - Ромео и Жулиета издържах близо 200 страници лигави рими само за да дочакам секс сцена, а то така и не се намери...
Пък "Хамлет" ... нормално да не те е грабнало.. Rolling Eyes Просто не е прекалено тъпо за четене. ( А библиотекарката ми каза, че ще ми е много тежка! Пхах, тая нещо ме мисли за тъпа май... Evil or Very Mad )
Нина ми каза да чета и граф Монте Кристо ии дотук съм с училищните книги. Повече книга няма да отварям! Обаче съм заинтригувана за Шестото клеймо, защото гледах филма и ми хареса адски много! А щом не струвал пред книгата, значи...
А това с дневниците - звучи забавно, но няма да имам нерви за 7 книги... Ще чакам филма! Laughing
Върнете се в началото Go down
http://dklaskz.data.bg/
Виктория Лост Блек
Втори курс
Втори курс
Виктория Лост Блек


Брой мнения : 1401
Age : 31
Местожителство : Beyond the horizon
Registration date : 08.06.2007

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeЧет Юли 30 2009, 20:06

"Декамерон" не го докарах до края. Стигнах до четвъртия ден, обаче ми е ужасно тъпа и просто само си губя времето с нея, та я зарязах.
Затова пък прочетох "Тартюф", която пак е в римуван текст написана и се чете бързо. Даже бих казала, че е и интересна. Разбира се, интересна в контекста на книгите за училище.
А сега чета "Вещицата от Портобело" на Паулу Коелю.
Започва интересно, пък нататък ще видим ...
Върнете се в началото Go down
Виктория Лост Блек
Втори курс
Втори курс
Виктория Лост Блек


Брой мнения : 1401
Age : 31
Местожителство : Beyond the horizon
Registration date : 08.06.2007

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeСъб Авг 29 2009, 16:39

Така ...
Ще ме извините за двойния пост, но трябва някак да разгранича етапите.
Сега съм на вълна Бронте, и след като изчетох "Вийет" и "Джейн Еър", която, само междувпрочем, има изгледи да се превърне в любимата ми книга, отново препрочитам "Брулени хълмове" и за пореден път се удивявам на отблъскващата атмосфера в книгата. Просто е гениално.
Та ... ако има някой, който не е чел "Брулени хълмове", да го направи на всяка цена, пък после да ми говори за любов и хепи ендове. Тази книга е толкова далеч от сладникавите блудкави любовни истории, че няма как да не я харесам. Тя отблъсква с отрицателните си герои, с жестокото им поведение и липсата на морални ценности, и въпреки това е ужасно страхотна по някакъв начин.
"Джейн Еър" е толкова, толкова близка до моя начин на мислене, че все едно аз съм я писала. И тя е малко груба, малко студена даже, или по скоро резервирана, и историята не е нещо кой знае какво, но отново е друг поглед върху любовта, което ми е достатъчно, за да я уважавам.
Да, като цяло, мисля още известно време да се позанимавам със сестрите Бронте, като прочета още две или три техни книги, заради ненатрапващия им стил, и после ще видим на какво ще се спра ...
Върнете се в началото Go down
Елиа Риддъл
Секретарката
Елиа Риддъл


Брой мнения : 1099
Age : 30
Местожителство : where the wind will whisper to me...Where the raindrops as they\\\'re falling tell a story...
Registration date : 26.12.2006

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeЧет Сеп 03 2009, 10:16

С голяма гордост се фукам пред вас, че прочетох най-накрая и трите тома на "Граф Монте Кристо" Laughing Cool... I'm so proud!
Да, супер дълго е, но искрено ви съветвам - прочетете я! Страхотна книга. И много интересна. Дори си имам две любими героини (които нямат нищо общо помежду си, де ) - Южени Данглар и Валантин Дьо Вилфор.
Върнете се в началото Go down
http://dklaskz.data.bg/
Даря Амброуз
Трети курс
Трети курс
Даря Амброуз


Брой мнения : 459
Age : 31
Местожителство : Египет
Registration date : 26.12.2006

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeЧет Сеп 03 2009, 12:48

Три ли? Че аз го имам само в две томчета... И спах като заколена на втората, толкова приятно ми беше... Нищо лично, просто си спомням доброто старо време преди три години, когато я четох... От книгите за лятото признавам само Хамлет и Робинзон Крузо...
А иначе аз чета "Шогун" на Джеймс Клавел... Тия ще се изпотрепят бе, най-накрая оня да стане шогун, иначе за какво всичките тези заговори и убийства...
Върнете се в началото Go down
Виктория Лост Блек
Втори курс
Втори курс
Виктория Лост Блек


Брой мнения : 1401
Age : 31
Местожителство : Beyond the horizon
Registration date : 08.06.2007

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeЧет Сеп 03 2009, 18:43

Аз задължителната литература тая година я попрескочих, и сега чета "Ад" на Данте, но не защото ни е в задължителните, а просто защото ми звучеше интересно.
Иначе прочетох "Десет малки негърчета", която е много хубав криминален роман. Чете се лесно, не е дебела, но е страхотно написана. Краят не го очаквах въобще, пък и като цяло е измислена доста добре. Може да хвана още нещо от Агата Кристи, колкото да придобия представа за стила й, но ще видим ...
Върнете се в началото Go down
Грациела Милич
Ученик от Хафълпаф
Ученик от Хафълпаф
Грациела Милич


Брой мнения : 378
Age : 32
Registration date : 19.05.2008

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeПет Сеп 04 2009, 21:10

Такааа.Това лято прочетох доста книжки (чудно Rolling Eyes ).Значи:
Здрач сагата(препрочела)
стихове на Ботев - скука
"Бай Ганьо" - още по-голяма скука
стихове на Яворов - scratch
"Вампирски целувки"- Елън Шрайбер (и 6-те книжки) - Невероятна поредица.Изключително леко четиво с кратки глави, много приятна за четене книга.Даже бих казала, че "Целувките" е много по-тийн отколкото "Здрач".Адски увлекателна.(препрочела)
"Вампирски дневници" - Ел. Джей. Смит - Малко бозава в началото, но после става интересна и то много.
Преди 2 седмици баща ми ми пробутваше любовните му романи Rofl , та си харесах един (по-скоро е криминален) - "79 Парк Авеню" от Харолд Робинс.Дебеличка си е книжката, ама ще видим до къде ще го изкарам.
Иначе сега търся в нета превод на "Vampire academy" от Richelle Mead, но без успех. Sad
Върнете се в началото Go down
Елиа Риддъл
Секретарката
Елиа Риддъл


Брой мнения : 1099
Age : 30
Местожителство : where the wind will whisper to me...Where the raindrops as they\\\'re falling tell a story...
Registration date : 26.12.2006

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeПет Сеп 04 2009, 21:52

Maрти, доколкото знам книгата е издадена от две издателства, но по оригинален вариант е в три тома. Иначе.. как е бил скучен втория том? Та то това беше най-интересното! Хъх, може би понеже си я чела преди три години...
А сега ще почвам някаква книга за анализиране на детски рисунки.. Психологическа е.
П.П. Аз казвала ли съм всъщност, че не обичам да чета?
Върнете се в началото Go down
http://dklaskz.data.bg/
firesoul
Трети курс
Трети курс
firesoul


Брой мнения : 1005
Age : 32
Registration date : 27.12.2006

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeВто Дек 15 2009, 01:00

Официално слагам още една книга в списъка ми с най-любими. От авторката на сагата "Здрач" Стефани Майер. Само че книгата е "Скитница". Не пренебрегвам поредицата, но "Скитница" ме драбна много много повече. Четох до 4 сутринта без да имам волята да я оставя докато не стигна до края. Всички ми казваха, че в началото не била никак интересна, а на мен ми хареса още от началото. Няма книга, която да ми се натрапва в съзнанието постоянно като нея. От два дни постоянно мисля за нея. Няма друга героиня, която да ми е влизала толкова дълбоко в душата, колкото тази. Никога до сега не съм се приближавала толкова до герой. Това най вероятно се дължи на начина на писани. Както в "Здрач" така и тук всичко е описано през погледа на главната героиня. Да благодарим на авторката за прекрасната книга.


Последната промяна е направена от firesoul на Сря Дек 16 2009, 00:49; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Грациела Милич
Ученик от Хафълпаф
Ученик от Хафълпаф
Грациела Милич


Брой мнения : 378
Age : 32
Registration date : 19.05.2008

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeВто Дек 15 2009, 20:56

Подариха ми "Академия за вампири" и "Белязана" .Две книги от вампирският жанр.Страхотни.Невероятни.Толкова много ми харесаха, че вече не мога да издържа докато издадат вторите книги от поредиците.До сега която и вампирска книга да съм прочела, вампирите са коренно различни.Единственото което ги свързва естествено е пиенето на кръв.Много завладяващи и интересни.
Върнете се в началото Go down
Виктория Лост Блек
Втори курс
Втори курс
Виктория Лост Блек


Брой мнения : 1401
Age : 31
Местожителство : Beyond the horizon
Registration date : 08.06.2007

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeПет Дек 18 2009, 22:57

Ооооо, Академия за вампири ( на която е посветен и профила ми в момента ) беше нещо неочаквано. Хич не й възлагах големи надежди на тая книга, а тя се оказа ужасно интересна. Много е увлекателна, не натоварва и историята, макар и за вампири, е доста човешка. Единственото й отрицателно качество е, че информацията за вампирите в света в книгата не е много систематизирана и е малко трудно да схванеш кои какви са и какво правят. Но се свиква. Изгарям от нетърпение да излезе втори том.
Последно четох "Да убиеш присмехулник" на Харпър Ли. Интересно написана, но не схванах смисъла, което ме навежда на мисълта, че трябва да я прочета след известно време. На пръв поглед е прост сюжет, но има много скрит смисъл и доста вярно казани неща.
И да, сега започнах "Игра на сенки" и се очертава хубава книга.
Върнете се в началото Go down
Мелани Мейнс
Трети курс
Трети курс
Мелани Мейнс


Брой мнения : 645
Age : 30
Местожителство : В кулата на Грифиндор :)
Registration date : 26.12.2006

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeСъб Дек 19 2009, 13:00

Последно прочетох Пътеводител на Галактическия стопаджия много ми допадна книгата - има смешно-абсурдно-тъпизми , но като цяло много леко се четее ;]]
Преди това с много усилие завърших Граф Монте Кристо ии много , ама адски много ми харесва книгатааа ;]]
Сега чета Ромео и Жулитеа от училище, разбира се Very Happy
Върнете се в началото Go down
star_light
Ученик от Слидерин
Ученик от Слидерин
star_light


Брой мнения : 123
Age : 30
Местожителство : With the eagles...The king`s of the sky..
Registration date : 28.05.2008

Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitimeСъб Дек 19 2009, 19:03

Точно днес свърших "Джоб с ръж" на "кралицата на криминалните романи" Агата Кристи. Адски съм впечателна. Изключително увлекателна е всяка нейна книга, чете се лесно и края винаги е неочакван и изненадващ. Още тази вечер смятам да започна "Да се убива е лесно" отново на Агата Кристи. Wink
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Коя? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя?   Коя? - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Коя?
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Други :: Книги-
Идете на: