Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексЗбИжЗИЙПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Хари Потър и Нечистокръвния принц

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
firesoul
Трети курс
Трети курс
firesoul


Брой мнения : 1005
Age : 32
Registration date : 27.12.2006

Хари Потър и Нечистокръвния принц Empty
ПисанеЗаглавие: Хари Потър и Нечистокръвния принц   Хари Потър и Нечистокръвния принц Icon_minitimeПет Авг 28 2009, 23:31

Предполагам поне повечето вече сте гледали филма, така че ни трябва и една тема да си го коментираме. : )

Аз имах щастието да го гледам на кино. Естествено е невъзможно да се побере всичко от книгата в рамките на филма, но за жалост се губеха някои моменти, които ми се щеше да видя.
Уроците с Дъмбълдор почти липстваха и някои от спомените, които според мен са важни за седмата книга също не се показаха. Май беше наблегнато повече на връзките на Рон и Хърмаяни.
Най- любимата ми сцена е тази в пещерата. Огнените обръчи около островчето ми дадоха да разбера, колко по- малко в действителност съм си представяла мястото.
Смъртта на Дъмбълдор беше... внезапна. Снейп просто влетя в кулата и каза: "Авада Кедавра". И накрая го нямаше дори погребението. Нито песента на феникса.
Естествено книгата е невъзможно да се предаде изцяло, така че съм доволна от това, което видях на големия екран.
Върнете се в началото Go down
Виктория Лост Блек
Втори курс
Втори курс
Виктория Лост Блек


Брой мнения : 1401
Age : 31
Местожителство : Beyond the horizon
Registration date : 08.06.2007

Хари Потър и Нечистокръвния принц Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и Нечистокръвния принц   Хари Потър и Нечистокръвния принц Icon_minitimeСъб Авг 29 2009, 16:32

Аз си го гледах на компютъра, с голямо нежелание, тъй като и предишните филми не ме впечатлиха особено.
Иначе ... ако трябва да го оценявам като човек, незапознат с книгата, бих го харесала. Имаше си ги ефектите и декорите, но само толкова.
Според мен бяха изпуснати голяма част от нещата, които имаха значение, и оправданието, че това все пак е филм и не може да вместят всичко в него, не го приемам особено. Нямаше я обстановката, самия дух на филма. Сцените просто следваха една след друга.
Още преди, когато разбрах, че са махнали погребението, отписах филма така да си каже. И все пак най - силния момент, и моя любим, който мога да посоча от този филм е когато всички вдигнаха пръчките си в знак на почит.
Самата смърт на Дъмбълдор - най-тъжния момент в почти цялата поредица, беше представена някак неуместно.
И мога още много да критикувам, аз не харесвам Рон и Хърмаяни като двойка, така че и това не успя да спаси филма според мен.
Може би очаквам твърде много от тези филми, но тъй като това ми е любимата поредица, просто няма как да е по друг начин ...
Върнете се в началото Go down
 
Хари Потър и Нечистокръвния принц
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Други :: Филмите :: Хари Потър-
Идете на: