Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ИндексЗбИжЗИЙПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 В мрачните коридори...

Go down 
+16
emma_midulvan
Ginny
rikaldinio93
bella
Alex Louren
KRISINKO_91
jan
Ейми Кристън
~z3z0~
Виктория Лост Блек
NightFantasy
firesoul
Анилия Харпар
Лоулик Клейд
Флор Тилдън
Елиа Риддъл
20 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Елиа Риддъл
Секретарката
Елиа Риддъл


Брой мнения : 1099
Age : 30
Местожителство : where the wind will whisper to me...Where the raindrops as they\\\'re falling tell a story...
Registration date : 26.12.2006

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПон Апр 30 2007, 17:28

Беше поредната скучна вечер,в която Ема реши да се измъкне из общата стая и да поскита малко из коридорите в търсене на нови и непознати за нея места.Вече беше на първия етаж,близо до подземията на Слидерин,когато чу гласа на Филч:
-Няма да се измъкнеш!Ще те намеря и тогава ще те провеся с главата надолу...-гласът продължаваше да сипе монотонни заплахи,но по-лошото беше,че той се усилваше,което означаваше само едно: приближаваше се към грифиндорката.
Тя хукна с всичка сила и пред нея изникна женската тоалетна.
...Да,супер!Бързо в тоалетната!...-си заповяда тя наум и без повече да се церемони се натика в тоалетната.
За нейна голяма изненада обаче,там вече имаше някого.Слидеринката Флор седеше като сърна,заклещена в капана си.
-Фло,какво правиш тук по това време?
Върнете се в началото Go down
http://dklaskz.data.bg/
Флор Тилдън
Първи курс
Първи курс
Флор Тилдън


Брой мнения : 57
Age : 31
Registration date : 07.04.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПон Апр 30 2007, 18:22

...-Амии нищо,разхождах се,чух гласове и се скрих тук.
-Разхождала си се по това време?-каза Ема и се усмихна.-И ти като мен.Филч беше по петите ми.Ако не беше момичешката тоалетна...Не ми се мисли.Иначе исках да намеря нови местенца,изчаках подходящ момент и се измъкнах от Общата ни стая.
-Аз също.Разхождах се и изведнъж чух гласове,Те се приближаваха към мен.Аз се стреснах защото това можеха да са учители...Бързо завих и влезнах в някъква класна стая.Те минаха покрай нея и надниквайки видях,че са седмокурсници.
-Седмокурсници?-се замисли за нещо Ема.
-Да,те говориха за нещо,но много тихо.Не можах да разбера какво,но мисля,че обсъждаха нещо.като отминаха аз реших,че ще е най-добре да си се прибера в Общата стая,тръгнах и стигнах до тук когато гласовете пак се чуха,приближаваха се и аз се скрих тук.И после като влизаше ти,мислих,че са те...
-Ясно...-започна Ема но не довърши.Чуха се гласове,те се приближаваха,момичетата очакваха,че вратата всеки момент ще се отвори...Но това не ставаше,тези които бяха там я подминаха,
-Какво ще правим сега?-попита Флор.тя беше много изплашена.
Върнете се в началото Go down
Лоулик Клейд
Първи курс
Първи курс
Лоулик Клейд


Брой мнения : 21
Registration date : 31.12.2006

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПон Апр 30 2007, 18:48

Вратата проскърца и момичетата примряха от страх. Момичетата тъкмо си мислеха дали това е Филч или седмокурниците когато видяха зеленикаво-сините очи на Лоулик проблясващи в мрака. В ръцете си държеше магическа пръчка с която осветяваше тоалетната.
- Махни това нещо от очите ми. - каза Флор.
- Какво правите тук? - попита той. - Да не би и вие да следите онези седмокурсници.
- Ние попаднахме на тях случайно. - отвърна Ема. - А ти зашо ги следиш?
- Видях ги как напускат общата стая но не чух какво говорят. Сториха ми се подозрителни... Нокс!
Светлината от пръчката му загасна.
- Това е момичешка тоалетна нали? - попита замислено Лоулик.
- Да но тук поне Филч няма да влезе.
- Да но някой друг може да влезе. - чу се момичешки глас зад тях.
Лоулик и момичетата се обърнаха и видяха призрака на пъпчиво момиче с очила.
- Какво правите тук? - попита тя. - Нетрябва ли да сте в леглата си?
- Това не е твоята тоалетна Миртъл. Зашо си дошла тук? - отвърна Ема която знаеше за съществуването на момичето призрак.
- Трябва ли да ми напомняш че живея в тоалетна?! - изкрещя Миртъл и започна да хленчи толкова силно колкото да събуди целия етаж.
- Да се махаме оттук преди да са я чули. - извика Лоулик и отвори врата.
Тримата се втурнаха напред през тъмния коридор.
Върнете се в началото Go down
Елиа Риддъл
Секретарката
Елиа Риддъл


Брой мнения : 1099
Age : 30
Местожителство : where the wind will whisper to me...Where the raindrops as they\\\'re falling tell a story...
Registration date : 26.12.2006

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПон Апр 30 2007, 19:33

Все още чуваха обаче стоновете на Стенещата Миртъл,която ревеше може би от яд или завист...Това нямаше значение,важното е,че беше вдигнала целия замък на крака и сигурно беше събудила хафълпафци или слидеринци,чиито общи стаи бяха най-близо.
-Ами сега?Не вярвам да се измъкнем ненаказани!-прошепна тихо Флор.
-Вие имате по-голями шансове.Аз съм седем етажа по-нагоре...-прошушна безразлично и Ем.
-На мен не ми пука!Искам да разбера какво са намислили онези...- обади се и Лоулик,но изведнъж спря на място,видял нещо,което другите две очевидно не виждаха.
-Какво?-изуми се Ема.
-Котката на Филч!-посочи момчето и чак тогава те я видяха.
-Ааа,това ли?!-лукаво се усмихна Флор.-Винаги съм искала да направя това...-каза момичето и се приближи до котката,която я гледаше злобно.
Със същшата и даже по-голяма омраза,момичето ритна със всичката си сила котката.Чу се едно доста силно "МЯЯЯЯУУ" и тримата видяха как животно подскочи нагоре,рикушира в стената и тупна със силен пукот на пода.
Всички в замъка мразеха тази котка,но Ема беше сигурна,че никой не се е осмелил да направи това.Флор погледна най-невъзмутимо с поглед ясно казващ "Какво?!",а останалите двама се заливаха от смях.
-Ахахахаха...-Ема се държеше за корема си,защото от смеха вече я болеше.Тя едвам си поемаше въздух,но успя да каже.-А сега... Бягайте!!!Филч ще довтаса всеки момент.
Без да се замислят много-много,те изпълниха думите й.Затичаха се още по-силно,когато чуха гласът на Филч.
-Госпожо Норис?Какво има?
Без да знаят накъде тичат,те вече се бяха измъкнали от тоалетните, от Стенещата Миртъл,от Госпожа Норис и от Филч.Сега те спряха, за да си поемат дъх и да решат какво ще правят.
-Е?-първи се обади Лоулик.-А сега какво?
Върнете се в началото Go down
http://dklaskz.data.bg/
Флор Тилдън
Първи курс
Първи курс
Флор Тилдън


Брой мнения : 57
Age : 31
Registration date : 07.04.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПон Апр 30 2007, 20:16

Флор,която много се гордееше със себе си за ритника на Г-жа Норис се усмихна и каза:
-Вие изморени ли сте?-попита тя с закачливи пламъчета в очите.
-Не.-казаха двамата едновременно знаейки,че им предстои ново приключение.
-Чудесно-почти не ги слушаше тя.Мислеше си за седмокурсните.Какво ли бяха намислили...Изведнъж се сети за нещо.
-Хайде-каза тя и се затича към един от изходите на училището.
-Флор,къде отиваме-каза Лоулик тичайки след нея.
-Не знам,имам странно чуство.хайде по-бързо!-каза тя и затича още по-бързо.Вятърът свищеше в ушите.толкова се бе замисла,че не усети как стигнаха изхода.Само на 20-30 метра пред тях те видяха тъмни фигури."Седмокурсниците!"прошепна Ема.
-Да ги проследим!-каза Лоулик.Всички бяха съгласни.
Върнете се в началото Go down
Анилия Харпар
Втори курс
Втори курс
Анилия Харпар


Брой мнения : 344
Age : 29
Местожителство : Хогуортс
Registration date : 08.04.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeСря Май 02 2007, 16:30

Ани се събуди през нощта и не можа да заспи. Тя оглеждаше съученичките си и забеляза нещо странно. Ема я нямаше в леглото. Беше се опитала да направи някаква кукла от възглавници, но не съвсем успешно.
- Къде ли е пак? зачуди се Ани. Тя стана, облече се и слезе в общата стая. Там нямаше никой и тя без проблем се измъкна през картината на дебелата дама, която също спеше дълбоко. Тя заслиза по стълбите, надявайки се да не се преместят. Тамън стигна до Голямата зала и забеляза в далечината три фигури, а още по-надалече още няколко. Единствено тя успя да разпознае приятелката си Флор, затича се към нея.
- Флор какво правиш тук?- крещеше Ани. Нейните викове подплашиха останалите ученици пред тях и побягнаха.
-Браво! ЕИзгубихме ги!- каза Ема
-А, ето къде си била! Какво правиш тук посред нощ?
-А ти какво правиш?- попита замисрено Лоулик
- Емиии, търсех нея.- усмихна се момичето и посочи Ема- А вие какво правите тук.
- Срешнахме се по коридорите, видяхме седмокурсниците и искахме да ги проследим.- обясни Флор
- Моне докато не ги подплаши. - каза ядосано Ем
-Уппсс, извинете!- каза Ани и леко се изчерви
-Няма нищо!- рече Флор- сигурно не са далече.
-Да, ама вече знаят че ги следим.- каза Лоулик
- Нищо ще бъдем тихи като мешки.- прдложи Флор- Е, Ани ще се включиш ли?
-Както винаги!- Кимна с глава момичето- Хайде да тръгваме че да не отидат далеч!
- Хайде!- казха единодушно всички и се затичаха.
Върнете се в началото Go down
http://hphogwarts.forumi.biz/
Лоулик Клейд
Първи курс
Първи курс
Лоулик Клейд


Брой мнения : 21
Registration date : 31.12.2006

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeСря Май 02 2007, 21:14

Тръгнаха по един от коридорите.
- Мисля че побягнаха насам. - каза Лоулик.
- Но тези коридори слизат към подземията! - каза уплашено Ани.
- Да но ние от Слидерин познаваме подземията по-добре от горните етажи. - отвърна и той.
И четиримата заслизаха по стълбите които водеха надолу в мрачните подземия. След малко започнаха да чуват отвратителен звук като стържещи по дъска нокти.
- Възможно ли е да имат някакво празненство? - попита Флор.
- Кои? - попита Ани.
- Ами да нли той се перчеше в общата стая че наближава дена на смъртта му. - каза Лоулик.
- Кой?! - попита раздразнено Ема.
- Призраците. - отвърна спокойно Лоулик. - Мисля че днес е деня на смъртта на Кървавия Барон.
Момичетата потрепериха с изключение на Флор.
- Е той не е толкова страшен. - каза тя. - Нали почти всеки ден го виждаме в нашата обща стая. Понякога дори разговаря с нас.
- Я кой бил тук. - каза някой зат тях.
Обърнаха се и видяха Пийвс.
- О не! - каза Флор.
Пийвс се разкрещя:
- УЧЕНИЦИ В ПОДЗЕМИЯТА!!!
- Силенцио! - извика някой зад тях и гласът на полтъргайста заглъхна.
Върнете се в началото Go down
firesoul
Трети курс
Трети курс
firesoul


Брой мнения : 1005
Age : 32
Registration date : 27.12.2006

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПет Май 04 2007, 11:05

Никита седеше зад него с вдигната пръчка. Останалите бяха като препарирани.
- Хайде какво чаката! - каза тя. - Насам.
Всички тръгнаха след нея леко поттичквайки. Когато се налагаше момичето вървеше доста бързо.
- Никита какво правиш по коридорите по това време? - попитая Ем.
Никита се усмихна:
- Същото мого да попитам и вас. Колкото до мен... - тя посочи значката си - Аз съм префект забравихте ли? Тази вечер съм дежурна. Видях ви когато се готвехте да влезете в подземията и ви проследих... А сега сероизно. Мисля че трябва да се пребирате по стаите си. И на мен би ми било забавно, но ако разберат, че съм ви видяла и не съм съобщила за вас всички ще имаме проблеми.
Върнете се в началото Go down
Елиа Риддъл
Секретарката
Елиа Риддъл


Брой мнения : 1099
Age : 30
Местожителство : where the wind will whisper to me...Where the raindrops as they\\\'re falling tell a story...
Registration date : 26.12.2006

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПет Май 04 2007, 17:21

Ем седеше като гръмната и не можеше да повярва на чутото.Нима Никита, нейната приятелка й заявяваше да си легнат?!Не,тя наистина се държеше странно.И все пак Ема скри опулената си физиономия, за разлика от всички останали,които гледаха сякаш виждаха призрак, и вместо това закима старателно и актьорски с глава.
-Мда,напълно съм съгласна!Ако ни хванат ще загазим много сериозно,хайде по леглата!
-Ноо...-затепка Фло.
-Никакво 'Но'!хайде да си лягаме,вече съм доста уморена....
След тези думи Ема задърпа демонстратиовно Ани за грифиндорската кула и помаха за 'чао' на слидеринците.Всичко това пред рейвънклоуката,която се усмихна като разбра,че я слушат и отмина някъде нататък...
-Ем,какво става?Нали...-замънка Анилия,учудена от държанието й, но Ема я прекъсна.
-Нарича се актьорско майсторство,Ани...И най-чудното е,че проработи! А сега да се връщаме при другите докато не сме ги изгубили.
С тихи стъпки те настигнаха слидеринците,които бяха на няколко метра от мястото,в което се разделиха.
-Хей,какво стана?-тросна сеЛоулик.
-Нали ти се спеше?Не беше ли доста уморена?Какво правиш тук, а не в леглото си?-довърши сърдито и Флор.
-Стига де,блъфирах за пред Ники...Хайде,отиваме ли да следим седмокурсниците?Вече доста ги поизгубихме.
-Всъщност ние затова сме тук!Преди една минута свиха по онези коридори,право за сърцето на поздемията.-уточни Флор,която вече не се цупеше.
Четиримата се спогледаха и веднага тръгнаха натам.
Върнете се в началото Go down
http://dklaskz.data.bg/
Флор Тилдън
Първи курс
Първи курс
Флор Тилдън


Брой мнения : 57
Age : 31
Registration date : 07.04.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПет Май 11 2007, 13:48

Сърцето на Флор изскачаше.Ами ако ги хванат?Тя очакваше иззад всеки ъгъл да изскочи побеснялият Филч или някой преподавател,но това не се случваше.Групичката все се спускаше и спускаше на долу,ставаше все по-хладно и по-хладно.Те вече бяха стигнали тъмните подземия.
-Ето стигнахме-каза Лоулик.Сега и най-малкия шум може да се чуе на около 50 метра,така,че внимавайте!Само,че...сега накъде?Толкова много подземия...Хайде да се разделим.
-Не,опасно е.Тръгваме,пък ако ги намерим-добре.Ако ли не-не мисля,че това е последният им поход...-каза Ем.Всички бяха съгласни.
-И сега на къде?-попита Флор.
-На пред.-каза Лоулик и всички безшумно се заизтегляха.Вървяха и на края чуха гласове.Те замръзнаха и се вслушаха.Шепота идваше от един коридор,чийто завой се намираше на неголямо разстояние от тях.Те безшумно се изнизаха точно на ръба и Ем надникна иззад завоя.Тя видя седмокурсниците който се опитваха да отворят някаква врата.
Четиримата се спогледаха.
Върнете се в началото Go down
Анилия Харпар
Втори курс
Втори курс
Анилия Харпар


Брой мнения : 344
Age : 29
Местожителство : Хогуортс
Registration date : 08.04.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПет Май 11 2007, 19:18

Ани направо се тресеше. Тя обичаше приключенията, но знаеше, че за това могат да ти накажат. Вълнуваше се и беше любопитна д анучи какво става, но и умираше от страх. Ем погледна зад стената и каза
-Петима са. Познах 2ма от гГрифиндор, 1 от Слидерин и един от Рейвнънклоу.
-Ами петият?- попита замислено Лоулик
- Той носи облекло на Дурмщранг.
-Какво???- почти изкрещя Ани
-Тихоооо!- каза Флор и затисна устата на Ани- Ще ни издадеш!
Изведнъж те чуха силен шум и някакви много стари закринания. Погреднаха зад ъгъла и седмокурсниците ги нямаше. Сякаш се бяха изпарили! Беше останала само леко открехната врата.
-Хайде!- викна Ем
-Не е ли опасно?- притесни се Флор
-Хайде де! Стигнахме чак дотук! Сега ли ще се откажем???- заобяснява се Ема и накрая всички бяха решени.
Те преминаха врата и се оказаха в кръгла стая с много врати.
-Ха! Къде се забутахме?- стреснато каза Лоулик
-Това е отдел мистерия!- рече Ани- Ние сме в министерството!
-Моля???- изпищяха всички
-Как така? Нали преди малко бяхме в училище!- заекваше Флор
-Сигурна съм! Баба ме е водила тук, когато бях малка. Това е отдел мистерии и тази врата води обратно в министерството. В Хогуартс има таен вход!
-Значи всеки, който поиска може да избяга он даскало и да дойде тук?
-Да! Което значи, че и всеки от министерството може да влезе в училище!- разясни Ани
-Но аз преди не съм виждала тази врата!- каза Флор
-Естествено, че е не си! Никой не я е виждал! появява се със заклинание! Както нужната стая!
-Ами през коя врата да минем?- попита Лоулик
Всички се спогледаха учудено и си замислиха.
-Да минем през тази!- предложи Ем
-Добре!-беше отговорът, който получи и групичката се запъти към вратата.
Върнете се в началото Go down
http://hphogwarts.forumi.biz/
Елиа Риддъл
Секретарката
Елиа Риддъл


Брой мнения : 1099
Age : 30
Местожителство : where the wind will whisper to me...Where the raindrops as they\\\'re falling tell a story...
Registration date : 26.12.2006

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПет Май 11 2007, 23:51

Когато стигнаха вратата,всички разбраха защо Ем избра точно нея.Тя беше отключена и съвсем леко открехната-около половин сантиметър. Това беше признак,че някои току-що е минал през нея и не е имал време да я затвори.Четиримата се спогледаха решително и Ема,която беше най-отпред бутна внимателно вратата.Отпред се показа тесен и дълъг коридор,привидно празен,само с няколко портрета на важни магьосници.В дъното му се чернееха две врати.
-Хайде...-промълви тихо Лоулик с вдигната пръчка и се запъти към вратите.
Останалите го последваха без никакво колебание.Изведнъж чуха едно сподавено "Охх!!",дошло от Флор,която ходеше последна.Всички се обърнаха и видяха момичето да лежеше проснато на пода,очевидно спънало се в нещо.
-Какво стана,Флор?-попита веднага Ани и се приближи да й помогне.- Добре ли си?
-Спънах се...Нищо ми няма!-каза слидеринката и се изправи,а после решително настигна Лоулик,седящ най-отпред.
Ема обаче се запъти упорито до мястото,в което се беше спънала преди минута Флор.
-Ем,хайде!Трябва да са наблизо...Да побързаме!-повикаха я останалите.
Ем обаче старателно оглеждаше пода и вече се беше навела.
-Хайде,Ем,нямаме време за глупости...-повика я и друг глас.
-Фло,къде се спъна...?-попита съвсем неочаквано и самата Ема.
-Как така 'къде'?!Разбира се,че...-изведнъж Флор спря насред изречнието като се досети какво говори Ема.
По пода нямаше и следа от някаква предграда или неравнина.Нищо. Съвсем нищо,което да е способне да препъне човек.Всичко беше съвсем гладко и равно.Чак сега и останалите два разбраха какво е станало и се приближиха до клекната Ема,която вече опипваше с ръка пода.
-Ха!Намерих те!-каза тя без да крие широката си усмивка,а после чукна по мястото под ръката й с магическата си пръчка, промълвявайки си нещо.
Пред очите на всички се показа дръжка на врата,а после и нещо дървено като капак.
-Ухаа,скрита врата!-развълнувано каза Ани.
-Значи онези двете са за заблуда!-каза и Лоулик.
-Май да!-отвърна Флор и вдигна капака широко,за да може да слезе по стълбите,които се откриха надолу.
Другите трима я последваха,когато се спряха от задавения и хрептящ глас на Флор.
-Тук...Тук има хора и те май са... мъртви...
Последва кратка пауза,в която всички вече бяха слезли долу и гледаха телата на няколко ученика на не повече от тринадесет години.
Върнете се в началото Go down
http://dklaskz.data.bg/
Лоулик Клейд
Първи курс
Първи курс
Лоулик Клейд


Брой мнения : 21
Registration date : 31.12.2006

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПон Май 21 2007, 16:05

Лоулик се вгледа в мрака отвъд телата.
- Там има някой. - извика той но беше прекалено късно. От тъмнината се изстреляха въжета, които се увиха около него и го повлякоха през дупка в стената към нещо като коридор. Стената се затвори...

* * *

Лоулик се събуди в тъмното. Главата го болеше. Този който беше го завързал с въжета му беше направил зашеметяваща магия. Това беше последното нещо което си спомняше. Около преминаваха хора облечени в черно. Сред тях той забеляза и няколко фигури в училищни мантии. В тъмното му беше трудно да различи имената им. Единият от учениците седмокурсници каза:
- Скоро ще доведем и останалите. Те са някъде тук в Министерстово.
- Заловете ги преди да са се върнали обратно в училището! - отвърна му студен женски глас. - Никой нетрябва да знае че сте тук а те непременно ще се раздрънкат.
Седмокурникът повика и другите от Хогуортс които бяха дошли с него. Те преминаха през една странична врата и я затвориха. Лоулик незнаеше къде са другите но те бяха в беда.
Върнете се в началото Go down
Анилия Харпар
Втори курс
Втори курс
Анилия Харпар


Брой мнения : 344
Age : 29
Местожителство : Хогуортс
Registration date : 08.04.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeЧет Май 24 2007, 11:40

Когато въжето бе издърпало Лоулик Флор едва не припадна! Всички се развикаха и побягнаха. Когато стигнах апак до училището, Ема извика!
-Трябва да кажем на някого за това!
-А, как ще обясним защо не сме по леглата! Ще загубим много точки!-рече Ани
-Да, но Лоулик е в беда!
-Трябва да се оправим сами! Трябва да има начин! О, боже! Какво да правим??-размъмри се Ани
Флор седше облегнала се на една стнеа:
-Вижте, не знам какво ще правим, но Лолуик е в голяма опастност, ние също! Мислеге по-бързо преди да стане нещо лошо!- рече тя
-Хайде, връщаме се и ще им устроим капан!- каза Емая и тръгнва към тайната врага.
-Ти луда ли си? как ще се върнем там?- попита узадачена Флор
-Ще се наложи!- извика Ема
-Да, Флор и на мен не ми се иска, но приятел е в беда!
Върнете се в началото Go down
http://hphogwarts.forumi.biz/
NightFantasy
Първи курс
Първи курс
NightFantasy


Брой мнения : 43
Registration date : 31.05.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeСъб Юни 02 2007, 13:01

NightFantasy искаше да поопознае замъка,все пак той беше нейният втори дом.Докато се разхождаше по един от коридорите и разглеждаше стените по които висяха много и най-различни картини чу стъпки.
Нямаше време да реагира.Докато разбере какво става Снейп вече беше пред нея.
Странно но за първи път той не и каза нищо,само изгледа със своя хладен поглед и продължи на пред.
Момичето продължи своята обиколка,надяваше се и да срещне някой нов приятел ала това не стана.Срещаше само духове-бродници които се опитваха да завържат разговор с нея.
Върнете се в началото Go down
http://darkcry.piczo.com
Виктория Лост Блек
Втори курс
Втори курс
Виктория Лост Блек


Брой мнения : 1401
Age : 31
Местожителство : Beyond the horizon
Registration date : 08.06.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeСря Юни 13 2007, 18:58

Вики отнесено се разхождаше из коридорите.Тя искаше да разгледа замъка,но мислите и бяха другаде.Изведнъж се блъсна в някого.
-Извинете!-промълви тя и вдигна поглед.
-О,Найт!Здрасти!-поздрави тя приятелката си.
-Здравей!-отвърна Найт.
-Накъде си се запътила?-Вики погледна момичето срещу себе си.
Върнете се в началото Go down
NightFantasy
Първи курс
Първи курс
NightFantasy


Брой мнения : 43
Registration date : 31.05.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeСря Юни 13 2007, 19:18

-Ми разглеждам...все пак има какво още да се види,замакът е доста.....големичък.-А ти какво правиш тук?
Найти погледна със своя сериозен поглед но въпреки това се усмихна.
Зарадва се,че поне не е единствената в коридора като изключим духовете-бродници.
-Ако искаш да се разходим заедно,тъкмо ще си побъбрим малко,съгласна ли си?
Върнете се в началото Go down
http://darkcry.piczo.com
Анилия Харпар
Втори курс
Втори курс
Анилия Харпар


Брой мнения : 344
Age : 29
Местожителство : Хогуортс
Registration date : 08.04.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeСря Юни 13 2007, 20:02

Докато седяха и се чудеха какво да правят Ани, Флор и Ема чуха гласове и стъпки.
- Някой идва!- стресна се Ани
- Да не мислиш, че се връщат и за нас? - попита Ема
-Едвали са толкова глупави, сигурно мислят, че вече сме казали на някой преподавател.- каза Флор
-Права си! Това са двете нови момичета от Рейвънклоу.- каза Ани, след като погледна зад ъгъла и ги видя
-Е, какво ще правим?Те ще ни видят!
- Няма, само стойте тихи и те ще си отминат.- предложи Ани и допълни- по важнот сега и да мислим как да спасим Лоулик.
-Съгласни сме.
Момичетата потънаха в размишления, а двете рейвънклоуки си продължиха пътя без да ги забележат.
Върнете се в началото Go down
http://hphogwarts.forumi.biz/
Елиа Риддъл
Секретарката
Елиа Риддъл


Брой мнения : 1099
Age : 30
Местожителство : where the wind will whisper to me...Where the raindrops as they\\\'re falling tell a story...
Registration date : 26.12.2006

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeСря Юни 20 2007, 10:24

Ема мислеше трескаво.По всичко личеше,че нямаха много време.Т рябваше да спасят Лоулик,а вариантите бяха само два:да се върнат или да кажат на някого...При всички положения,природата на Ема беше такава,че никога не би го изоставила( може би това беше единствената й грифиндорска черта,която имаше дори в излишък).
-Е,няма друг начин...-Ем наруши първа тишината.Извади си магическата пръчка и се обърна обратно към същия път,по който дойдоха.-Връщаме се!
-Ноо...-Флор заговори,но Ема я прекъсна.
-Фло,няма "Но"!Заедно тръгнахме в това и заедно ще излезем...
-Ем,не мисля че да се хвърлим в лапите на врага е най-разумното решение.-обади се и Анилия.
-Разумно-не!Но веднъж в живота си ще постъпя като истинска грифиндорка и ще следвам до край приятелите си...Аз отивам,а вие изберете какво да правите.
-Идвам с теб!-заяви Ани и също извади магическата си пръчка.-Флор?
-Бройте и мен!-каза тя леко колебливо,но въпреки това си извади пръчката.
Минаха по същия път,озоваха се в Министерство,но сега вече не помнеха през коя от всичките врати минаха предния път.
-Ами сега?-попита Ани.
-Сега работата ни е спукана!Да се връщаме докато не сме попаднали на някой смъртожаден...-ядно подметна Флор.
Но още преди да довърши думите си,една от дванайсетте врати се отвори и вътре нахлуха четири качулати фигури,облечени в черно- смъртожадни.
Върнете се в началото Go down
http://dklaskz.data.bg/
Флор Тилдън
Първи курс
Първи курс
Флор Тилдън


Брой мнения : 57
Age : 31
Registration date : 07.04.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeСря Юни 27 2007, 19:09

-Ааане!Тая няма да я бъде!Вие двете-аз ще ги задържа,вие излезте шрез две врати.-каза ядосана Флор.
-Глупости!Няма да те оставим сама!-каза разтревожено Анилия.
-Тогава Лоулик ще остане сам.Ще ни хванат всичките.Изчезвайте,после някак си ще се намерим!-Флор ги изгледа с поглед,който не търпеше протест.
-Пази се!-каза Ем.
-Бягайте,прекалено млада съм още,за да ги държа 2 часа тука!
Анилия и Ема излезнаха през 2 различни врати.Смъртожадните хукнаха след тях.Тогава Флор се стегна и си каза"Е,ако това е краят,нека поне бъде весело".
-Ей вие качулати маймунии елате ми де!Те се обърнаха и я погледнаха.Рядко може да се види слидеринка,която дразни Смъртожадните.Флор не мислеше много.Тя се измъкна през една врата и с светкавична скорост затича надолу.Свиваше на ляво,на дясно по различни коридори.Смъртожадните не изоставаха.Тя започна трескаво да мисли как да се измъкне.Изведнъж сви в тъмен коридор и се притаи зад една статуя.Смъртожадните я подминаха.Тея да ме хванат?!Да бе да!-помисли си доволно Флор.Тя започна да се чуди къде са останалите и да мисли какво да прави по-нататък.
Върнете се в началото Go down
Анилия Харпар
Втори курс
Втори курс
Анилия Харпар


Брой мнения : 344
Age : 29
Местожителство : Хогуортс
Registration date : 08.04.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeЧет Юни 28 2007, 11:06

Ани и Ема тичаха забързани в нещо като лабиринт.
-Трябва да намерим Флор!- извика Ани
-Но къде да я търсим?- завайка се Ема
В този момвент Ани се спъна в нещо като корен и падна на земята. След секунди тя вече беше цялата обвита и се задушаваше.
-Анииииии!!- викна Ема
-Това е дяволска примка!- каза Ани- Обаче скрита! Пренася от едно място на друго. Н есе опитвай да ме спасяваш. това нещо може да ем отведе до Флор или Лоулик. Ето, вземе!- каза Ани и метна към Ема, коят стоеше като вцепенана един плик. В него имаше премевърт, мантия невидимка и някаква карта.
-Но, с какво ще ми помогне това?
-Така ще можеш да ни откриеш и да избягаш от качулатите!- Ани едвам си довърши изречението и вече падаше през тъмен тунел, в който беше много горещно. изведнъж ярка светлина я заслепи и тя падна на някакъв каменен под.
-Ти пък какво правиш тик?- попита някой, още перди Ани да успее да отвори очи. тя веднага разпозна гласа. Това беше Лоулик. Грифиндораката се обърна и видя Лолулик завързан с много стегнати вериги на една стена без магическа пръчка.
-Попаднах случайно! Търсихме те!- заобяснява момичето-А, какво искаха онези? направиха ли ти нещо?
-Не само ми взеха пръчката и ме завързаха тук!
-Чакай секунда! - аза Атни и след това изрече- Алохомора!- катинарът веднага се отключи и Лолуик падна на земята, като си разтриваше китките.
-Благодаря! А, къде са останалите!
-Флор я преследват смъртожадните, а Ема ни търси. Изведнъж обаче чуха стъпки и гласове.
-Хайде трябва да са някъде тук!- каза първият глас
- От колко време вече вървим?- попита другият, но не успя да получи отговор, защото ахна и се затича на някъде. това бяха Ема и Флор, които тичаха с всичмки сили към останалите!
-Намерихме ви!!! Това е чудосно!- каза Флор
-О, най-нарая да сме всички заедно!- каза Ема- Ани, как поподна тук?
- С онова растение! строполих се на пода и видях Лоулик. Тамън щяхме да ви търсим!
-Е, намерихте ни!- каза Ема-А, някой от вас разбра ли какво искаха смъртожадните?
Не!- беше единодушният отговор
-Еми, хайде тогава да разбирим!- предложи Ани
-хайде!- казаха всички в един глас и тръгнаха да излизат от стаята!
Върнете се в началото Go down
http://hphogwarts.forumi.biz/
~z3z0~
Ученик от Грифиндор
Ученик от Грифиндор
~z3z0~


Брой мнения : 42
Age : 33
Местожителство : Bulgaria/Хасково
Registration date : 14.02.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeНед Юли 01 2007, 02:05

но бяха забраил един забавен човек "z3z0" tongue

Edit: Виж правилата. За да пишеш РП трябва да има минимум 5 реда.
Върнете се в началото Go down
http://zeronax.web.data.bg/phpbb/
Елиа Риддъл
Секретарката
Елиа Риддъл


Брой мнения : 1099
Age : 30
Местожителство : where the wind will whisper to me...Where the raindrops as they\\\'re falling tell a story...
Registration date : 26.12.2006

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeСря Юли 04 2007, 19:05

-Но,Ем,как успяхте да ни намерите толкова бързо?-попита Ани.
-Използвах времевърта...Дълга история,но повярвай,за мен не беше никак бързо!-погледна леко смръщена Ема,която вървеше последна.
-Ъъъ,не мислите ли,че нещата се нареждат прекалено добре?!Четири деца се измъкват от десетки смъртожадни без дори една драскотинка ...-изгледа подозрително и недоверчиво Флор.-Отгоре на всичко сме тук от толкова време и не чухме и най-лекия шум...
-Прекалено негативно мислиш,Фло!-весело добави Ани и чукна по една врата,изричайки "Алохомора".
-А какво всъщност търсим?Дайте да се омитаме оттук,докато не е станало нещо сериозно с някой от нас...-изрече Лоулик.
-Имаш право,момче!-заговори дрезгав глас зад Ема.
Четиримата се обърнаха и видяха едра,качулата фигура,облечена в черно.
-Бягайте!-моментално изкрещя Ем и всички се затичаха към току-що отворената с магия врата.
Ани и Флор,които бяха най-отпред минаха през нея,но неочаквано докато Лоулик прекрачваше прага,някакво заклинание го отблъсна.Той се облъсна назад и падна върху Ема,седяща на сантиметри от гърба му.И двамата се сгромолясаха на твърдия под и изохкаха от болка. Мъжът се засмя силно и леко разклати магическата си пръчка,в резултат на което съвсем тънки змии увиха телата на падналите,а падналата пръчка на Ема изфръкна от пода и се налочи към ръката му.
-Госпожице Фелтън,ще взема и вашата пръчка...Дано не възразявате, но вече си ги колекционирам!Имам цели две-тази на господин Лоулик и вашата...-нов смях се разнесе от мъжа,но Ем долови и от съседната стая смях,който със сигурност не беше нито на Ани,нито на Флор.-А както чувам,скоро ще добавя и пръчките на госпожица Харпар и госпожица Тилдън...
Ем и Лоулик метнаха няколко злобни погледа към смъртожадния и трескаво мислеха сега какво да правят.
-Очевидно вие четиримата сте доста умни хлапета....Но и много любопитни!Е,мисля че вече ще се научите другия път да не си врете носа където не трябва...Разбира се,ако има друг път,в което силно се съмнявам!А сега е време вече да напуснем и отдел "Мистерии",както и Министерството на Магията...
Под движението на магическата му пръчка,змийските въжета,които оковаваха Ема и Лоулик ги насочиха към една врата,а после към друга...Скоро излязоха в много осветен коридор,взеха един асансьор и малко по-късно,смъртожадния се магипортира,заедно с тях двамата.
***
Няколко метра по-встрани,същата история се повтаряше и с Ани и Флор.Очевидно смъртожадните бяха решили да ги разделят и бяха прави-поотделно те бяха много по-безсилни.

Върнете се в началото Go down
http://dklaskz.data.bg/
Анилия Харпар
Втори курс
Втори курс
Анилия Харпар


Брой мнения : 344
Age : 29
Местожителство : Хогуортс
Registration date : 08.04.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeЧет Сеп 06 2007, 17:19

-Флооор!!- викаше Ани и се опитваше да се отскубне от лапите на едон съмротажден.
-Бягай, бягай! не ме мисли!- крещеше Флор заклещена в змиискте въжета
-Тая няма да я бъде!- изкрещя Ани вече вбесена и с лакътя одари смъртожадния там където не трябваше!- Дано не възнамеряваш да имаш деца!- подсмихна се тя и насочи пръчакат си- Круцио! смълтожадният се загърчи от болка, а Ани държеше едвам пръчката си и я насочваше към него. Накрая той припадна и Ани напави магия за завързване с въжета.
-Експелиармус!- викна отново момичето и пръчаката на смъртожадния, който държеше Флор отлетя. Вече и Флор беше свободна и и двете застанаха с гръб една към друга. Около петима смъртожадни се приближавах към тях, а Ани само прошепна на Флор:
-На три!
-Да!- отговори Флор
-Едно...Две..Три- брояха заедно момичетата- Вцепени! Вцепени!- трима смъртожадни паднаха на земята, но останалите двама още се приближаваха към тях!
-Редукто!- викна Ани и единият падан като покосен!
-Протего!- викна и Флор и и вторият съмртожаден вече беше в безсъзнание!
-Добра работа!- поздрави Ани и и двете момичета тръгнаха по коридора, за да намерят Лоулик и Ема.



**************************

След около половин час Ани и флор стигнаха до някакъв осветен коридор и мвидяха в края му само един асансьор. Качиха се на него и стигнаха в някаква мрачна малка стая, без прозорци!
-Какво е това тук?- попита Флор
-Стая! Единственото място в хогуортс откъдето можеш да се магипортираш! Велико!- каза Ани
-Чудесно! Значи са се магипортирали! Сега няма да ги наерим1- намръщи се Флор
-Не, не почокай! Тук има карти! Покзва се мястото! последното място, на което са се магипортирали от тук! Остава ни само едно!
- Не! Просто забрави! Никога не съм се магипортирала! А, теб те съсаха на изпита!
-Хайде това е единственият ни шанс! А ме скъсаха, защото изпитващият беше идиот! Хайде, ще ти помогна!
-Но...- преди да успее да възрази Ани я беше хванала за ръката и Флор се почувства така, сякаш я промушваха през тънък маркуч! Накаря, успя да си поеме въздух. Отвори очи и се видя застанал на осветена поляна в една гора!
-Не беше ли супер!- опита Ани, която се беше приземила томно до Флор
-Мразя те, за това!- рече ядосано Флор
- Мрази ме по-късно! Сега да намерим Ема и Лоулик!
двете тръгана и накрая съзряха в далечината изправена фигура, в грифиндорска мантия!
-Ема!- викнаха двете момичета и се затичаха към нея, но после се спряха, защото тя плачеше!
-Ема, какво е станало?- попита разттревожено Ани
-Лоулик! аз не можах нищо да направя! Той просто..онзи смъртожаден..опита се да ме защити и...
Ани и Флор не слушаха Ема. Сега погледът им беше прикован към земята, където сякаш замръзено седеше тялото на Лоулик, с изписан ужас на лицето!
Не! Не може да бъде!- ревана Флор
Ани се свелеч надоло и затвори очите на Лоулик, със сълзи на очите! Сега и трите момичета плачеха! Преписваха си вината за ужасната смърт на техния приятел!
-Хайде! Да се махаме от тук!- подкани Ани. Флор и Ема докоснаха рамото и (всички още плачеха). Ани хвана измръзналата ръка на мъртвото момче и след 10 секунди те вече бяха в кабинета на професор Макгонагъл, която щом ги видя само затули с длани истата си и и тя се разрида! В този момент всичко изглеждаше мрачно! дори слънцето, което напичаше прз прозорзите, дори птичките, които пееха навън не можеха да донесът капка сопкойсгтвие и радост на трите приятелки, които изпитваха неповторима вина и ужас т случилото се преди малко!
Върнете се в началото Go down
http://hphogwarts.forumi.biz/
Ейми Кристън

Ейми Кристън


Брой мнения : 84
Registration date : 14.09.2007

В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitimeПет Сеп 14 2007, 20:46

Ейми ходеше по-големият коридор.В коридора нямаше никой!Беше тъмно и мрачно сякаш в затвор,но това не и попречи и тя се затича към дворът!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





В мрачните коридори... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В мрачните коридори...   В мрачните коридори... Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
В мрачните коридори...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: В замъка :: Коридорите-
Идете на: